włoska restauracja w Krakowie

Smaczna włoska restauracja
Pragniesz dobrze zjeść? Spośród wielu wariantów, jakie proponuje kuchnia z Europy należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, połączeń oraz spora porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Polakom restauracja włoska, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoska kuchnia to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Podstawowe włoskie jedzenie

Pasty to podstawa włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do makaronu. włoskie jedzenie Kraków Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy drobiowe i rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty nie mogą się znudzić.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też risotto, gnocchi, minestrone i liczne desery – np. tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie spróbować wina czy dojrzałych serów- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *