Opony szosowe 700 duro

Motocykliści czy kierowcy różnorodnego rodzaju aut perfekcyjnie zdają sobie sprawę z tego, że żeby móc radować się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), należy go odpowiednio przygotować. Wiele osób niemniej jednak nie stosuje jednakowej zasady w stosunku do rowerów, a to poważny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi własnego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie najróżniejszych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

sklep rowery pl

Chociaż rower to nie samochód ani motocykl, skutkiem tego lista prac, jakie musimy wykonać podczas przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co powinniśmy zadbać przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, zbyt luźny lub nadmiernie naciągnięty – należy go stosownie naciągnąć. Na domiar tego należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz sztampowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W wypadku pęknięć bądź też nadmiernego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie chcemy jakkolwiek, by w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma obfity wpływ na bezpieczeństwo jazdy, dlatego należy sprawić poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować luz głównych śrub konstrukcji roweru, a gdy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Co więcej należałoby uczynić detale oświetlenia – chcemy jakkolwiek być dostrzegalni na drodze.

To podstawowa lista czynności, które trzeba wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto również rower gruntownie umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie porządniej chroniony w czasie całego sezonu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *